Co jeść, a czego unikać, aby pozbyć się nadmiaru wody z organizmu?

jak zredukować zatrzymanie płynów w organizmie

Zatrzymanie płynów to problem, z którym na co dzień boryka się wiele osób. Istnieje wiele aspektów, które mogą powodować uczucie obrzęku i puchnięcie niektórych obszarów ciała, ponieważ organizm gromadzi szereg niepotrzebnych substancji. Aby oczyścić organizm i odprowadzić wszystkie te nagromadzone płyny, istnieje wiele rozwiązań. Chociaż wiele osób decyduje się na zabiegi związane z zatrzymaniem płynów, jest wielu, którzy wybierają bardziej domową i dłuższą opcję. 

Podstawowe elementy diety oczyszczającej.

Pij wodę codziennie.

Woda jest bardzo ważna, ponieważ nie tylko nawadnia, ale także pomaga wyeliminować toksyny zgromadzone niepotrzebnie w organizmie. Koniecznie należy pić codziennie co najmniej dwa litry wody, a jeśli to możliwe — więcej. Nie jest to również kwestia spożywania zbyt dużej ilości wody w nadmiarze, gdyż to znów doprowadzi do zatrzymania płynów.

Zdrowa żywność.

Ten aspekt odnosi się do faktu wyeliminowania wszelkich pokarmów, które mogą mieć nadmiar tłuszczów i poszukaj naturalnych, zdrowych, grillowanych, gotowanych potraw. Innymi słowy, unikaj smażonych potraw i niezdrowej żywności. Wszelkie „pobłażania” dietetyczne powinny być ograniczone do minimum.


Warzywa i owoce.

Oba rodzaje pokarmów są niezbędne w tego typu diecie oczyszczającej i drenującej. Pierwsze dlatego, że pomagają w eliminacji płynów, a drugie dlatego, że są przeciwzapalne. Mimo to należy pamiętać, że nie wszystkie owoce i warzywa są do tego zalecane. Dobrze byłoby skonsultować się ze specjalistą.

Uprawianie sportu.

Dieta ta obejmuje uprawianie sportu co tydzień. Ważne jest, aby połączyć dobre odżywianie ze zdrowym stylem życia, ponieważ efekt będzie znacznie większy. Dodatkowo uprawianie sportu będzie idealne, aby utrzymać ciało w ruchu i zapobiec zatrzymywaniu płynów. W rzeczywistości duża część potu, który powstaje podczas treningu, jest spowodowana płynami, które gromadzą się w ciele człowieka.

Czego unikać kiedy doświadczamy zatrzymania płynów w organizmie?

Jest kilka rzeczy, których należy unikać, gdy zatrzymujesz płyny i jesteś na diecie oczyszczającej i odwadniającej organizm.

Przetworzona żywność.

Zazwyczaj zawierają one dużo soli i więcej tłuszczu niż normalnie. Dlatego zawsze staraj się wybierać żywność naturalną, a nie wstępnie ugotowaną. Podobnie, należy unikać fast foodów lub śmieciowego jedzenia, które mają tendencję do zawierania wielu kalorii i nie są zalecane w diecie.

Sól.

Jak już wcześniej wspomniano, sól w nadmiarze nie jest dobra dla organizmu, zwłaszcza dla tych, którzy cierpią na nadciśnienie.

Cukier.

Podobnie jak w przypadku soli, cukier w nadmiarze nie jest dobry dla organizmu, a przede wszystkim nie przyczynia się do tego, by dieta była pozbawiona płynów. Dlatego powinniśmy starać się ograniczyć spożycie cukru, aby nie gromadzić jego dużej ilości we krwi.

Sztuczne napoje  i alkohol.

Napoje bezalkoholowe o wysokiej zawartości cukru i alkohol, który ma dużą ilość kalorii będą kolejnymi aspektami, których należy unikać spożywania podczas diety, aby oczyścić organizm i wyeliminować płyny.

Obcasy.

Wysokie obcasy nie są dobrym towarzyszem długiego dnia pracy. W rzeczywistości wiele osób cierpi z ich powodu na obrzęki i zatrzymanie płynów w większym stopniu. Konieczne jest znalezienie odpowiedniego i wygodnego obuwia, dzięki któremu dana osoba nie będzie cierpiała z powodu obrzęków.


Siedzący tryb życia.

Życie pełne ruchu i aktywności może również zbierać swoje żniwo i być jedną z głównych przyczyn zatrzymywania płynów. Ważne jest, aby ćwiczyć i być aktywnym, a jednocześnie stosować zdrową i zbilansowaną dietę i sposób odżywiania. Ponadto wiele osób spędza dziś cały dzień roboczy siedząc na krześle, a to zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia obrzęków i zatrzymania płynów. Dlatego zaleca się, aby w ciągu dnia wstać z fotela, zrobić krótki spacer i poruszać się, aby rozprostować nogi.

Stres.

Nie spanie dobrze, bycie zestresowanym, martwienie się zbyt wiele lub życie z nerwami to aspekty, które sprzyjają zatrzymywaniu płynów i nie pomagają ani nie przynoszą korzyści ciału żadnej osoby. Odpoczynek jest niezbędny dla zdrowia, dlatego należy o niego zabiegać i starać się o rutynę, w której mimo pracy i obowiązków panuje spokój.

Ciasno dopasowane ubrania.

Ubrania, które są zbyt ciasne wokół ciała, mogą powodować problemy z krążeniem, a co za tym idzie, niedogodności w odprowadzaniu płynów i oczyszczaniu organizmu, ponieważ czuje się on spuchnięty. Konieczne będzie zapewnienie sobie komfortu i szukanie nieco luźniejszych ubrań.

Uwaga! Informacje zawarte w treści artykułu mają charakter wyłącznie informacyjny i nie powinny być stosowane do podejmowania prób samodzielnej diagnozy lub leczenia. Jeśli niepokoi Cię stan Twojego zdrowia, udaj się jak najszybciej do lekarza, który zleci odpowiednie badania i wskaże właściwe metody leczenia.