c-suchy-szampon-jak-dziala-59--1

Suchy szampon. Czemu może Ci być potrzebny?

Nie potrafię żyć bez suchego szamponu. Zawsze mam choć jeden w swoim bliskim sąsiedztwie 😉 Ostatnio czytając jakieś internetowe forum, natknęłam się na opinię, że suchy szampon jest tylko dla brudasów, którym nie chce się myć głowy…?! Wobec tak krzywdzącej opinii, postanowiłam napisać parę słów o tym genialnym specyfiku. Do czego może być Ci potrzebny suchy szampon?

  1. Ratunek po imprezie

Znacie to? Nagłe, wieczorne spotkanie ze znajomymi, które przedłuża się do późnych godzin nocnych. Rano wstaje i widzę, co moja głowa reprezentuje. A mam tylko 5 minut do wyjścia! Wystarczy kilka chwil i dzięki suchemu szamponowi, moje włosy są ok. Oczywiście, po powrocie do domu od razu je myje, bo nie zastąpi klasycznego szamponu, ale na sytuacje kryzysowe jest po prostu idealny.

lotion-23672_960_720

  1.  Poprawiają objętość

Masz problem z oklapniętymi włosami? Użyj suchego szamponu przed wyjściem z domu. To natychmiastowy ratunek dla włosów, które odmówiły posłuszeństwa. Wystarczy spryskać od nasady i rozczesać, żeby zobaczyć dobry efekt.

  1. Kiedy chcesz zrobić fryzurę na świeżo umytych włosach

Po użyciu suchego szamponu włosy łatwiej się układają, są podatne na skręty. Często przed wielkim wyjściem myję głowę rano i po suszeniu włosy nie za bardzo chcą się układać – wtedy traktuje je suchym szamponem i efekt jest fenomenalny.

  1. Inne zastosowania

Niektórzy używają suchego szamponu do pocących się rąk i czoła ( przydatne szczególnie latem – talk), do spryskiwania brzydko pachnącego obuwia (likwiduje zapachy, wysusza), a nawet do…dywanów. A konkretnie plam na nich. Ile osób, tyle zastosowań. Zdecydowanie warto mieć go w swojej kosmetyczce 😉

Korzystacie z suchego szamponu?
Co dopisałybyście do tej listy? Czekam na wasze propozycje!

You might also like

LEAVE A COMMENT