6

Sucha, atopowa, tłusta, mieszana, wrażliwa – jakiego typu cery jesteś właścicielką? Test!

Żadna z nas nie może czuć się zadbana, nie znając dobrze swojego ciała – jaki mamy typ cery (sucha, tłusta, wrażliwa?), rodzaj figury (gruszka, jabłko, kolumna?), uczulenia czy skłonności genetyczne. Dbanie o dobry wygląd powinno być kierowane przede wszystkim doskonałą wiedzą o nas, naszych słabościach i atutach. Czy wiesz, jakie przypadłości ma Twoja cera i jak ją właściwie pielęgnować? Zrób test!

Do przeprowadzaniu testu będzie Ci potrzebna:

  • woda z mydłem
  • mleczko do demakijażu
  • krem tłusty

Umyj twarz wodą z mydłem. Następnie przetrzyj dokładnie mleczkiem do demakijażu, aby na końcu zaaplikować sobie krem tłusty. Obserwuj swoje uczucia i reakcje cery, a przekonasz się, jakim typem skóry dysponujesz.

6Cera tłusta – po umyciu, zarówno demakijażem, jak i mydłem, skóra się błyszczy, a aplikacja tłustego kremu powoduje u niej dyskomfort.

Cera sucha – woda z mydłem powoduje nieprzyjemne uczucie ściągnięcia, zastosowanie mleczka działa tylko przez chwilę ( skóra jest gładka, ale zaraz wchłania się cały kosmetyk i znów jest sucha), krem tłusty działa na nią dobrze.

Cera mieszana – skóra w obszarze T (czoło, nos broda) zachowuje się jak skóra tłusta, natomiast na skroniach i policzkach w taki sam sposób, jak cera sucha.

Cera wrażliwa, atopowa – uczucie pieczenia po zastosowaniu zarówno wody z mydłem, jak i demakijażu, często również po użyciu tłustego kremu.

trądzikPamiętaj, aby podobny test wykonywać regularnie. Dziewczyny przed okresem dojrzewania zawsze mają skórę normalną – potem w 99% jej stan się zmienia. To jednak nie koniec zmian – często w wyniku złej diety lub pielęgnacji, skóra może się zmienić, np. z cery tłustej na suchą i odwrotnie. Dlatego warto obserwować swój organizm i dobierać do niego dobre kosmetyki, które poprawią wygląda naszej skóry.

Ja mam skórę suchą, choć kiedyś była tłusta.

Więcej! Mam skłonność do wyprysków, więc byłam przekonana, że jestem posiadaczką skóry tłustej, gdyby nie fakt, że jest wiecznie szorstka. Działają na nią tylko dobre kremy – i tylko takie stosuję 😉

Artykuł był pomocny? Podzielcie się wrażeniami w komentarzach!

You might also like

LEAVE A COMMENT