Koreańska-pielęgnacja-4-1024x678

Sekrety koreańskiej pielęgnacji

Tym, co bez wątpienia wyróżnia koreańskie kobiety na tle reszty świata, jest piękna cera na każdym etapie życia. Twarze młodych Koreanek nie noszą znamion trądziku ani nie widać na nich przebarwień. Cery ich mam i babć nie mają zmarszczek, są promienne, nawilżone i nieskazitelne. Nic dziwnego, że oczy wielu Europejek i Amerykanek zostały skierowane w tamtym kierunku.

Co jest sekretem urody Kooczyszczanie twarzyreanek? Kilkuetapowa pielęgnacja. Opiszemy, na czym polega każdy z etapów.

  1. Oczyszczanie

Dokładne usunięcie wszelkich zanieczyszczeń z twarzy to podstawa koreańskiej pielęgnacji. Oczyszczania dokonuje się w dwóch krokach. Pierwszy z nich polega na umyciu twarzy olejkiem. W ten sposób zmywany jest makijaż i pozostałe zanieczyszczenia. Drugi etap to oczyszczanie przy pomocy kosmetyku na bazie wody, np. żelu do mycia twarzy.

  1. Złuszczanie

Regularne wykonywanie peelingu twarzy pozwala na pozbycie się martwych komórek naskórka i odblokowanie porów. Dzięki temu, cera jest promienna i gładka. Złuszczania nie należy wykonywać częściej niż 1-2 razy w tygodniu.

  1. Tonizowanie

Użycie toniku pozwala na przywrócenie skórze naturalnego PH, które zostało naruszone poprzez zastosowanie środków myjących. Co więcej, tonik odżywia skórę i odpowiednio przygotowują ją na nawilżanie. Koreanki nigdy nie rezygnują z tego kroku w pielęgnacji.

  1. Nawilżanie

nawilżanie twarzyOprócz podstawowych kremów nawilżających, takich jak kremy na dzień i na noc oraz kremy pod oczy, Koreanki używają również odżywczych esencji i serum. Kosmetyki te posiadają lekką konsystencję, która błyskawicznie się wchłania.

  1. Maski w płachcie

Tak zwane sheet masks to nieodłączny element koreańskiej pielęgnacji. Maseczki wykonane są z materiału nasączonego składnikami odżywczymi i dopasowane do kształtu twarzy. Wiele kobiet stosuje je nawet codziennie.

  1. Filtry UV

Koreanki bardzo poważnie podchodzą do kwestii ochrony przeciwsłonecznej. Dzięki codziennemu, konsekwentnemu stosowaniu filtrów UV, ich cery zachowują młody wygląd przez bardzo długie lata.

Ostatnim elementem, który wyróżnia koreańską pielęgnację twarzy jest przyjemność jej stosowania. Codzienne zabiegi nie są dla Koreanek przykrym obowiązkiem, ale radosnym momentem tylko dla siebie.

You might also like

LEAVE A COMMENT