Fotolia_47595422_Subscription_XXL

Rzęsy – jak o nie dbać, aby były zdrowe i piękne

Wachlarze długich i gęstych rzęs nadają spojrzeniu głębi i sprawiają, że oczy są bardziej wyraźne. To marzenie wielu kobiet. Niestety, każdego dnia tracisz nawet kilka włosków, a rzęsy stają się krótsze i rzadsze. Co zrobić, aby cieszyć oko pięknymi rzęsami? 😉 Przedstawiamy niezawodne sposoby!

Przyczyny wypadania rzęs

Proces wypadania rzęs jest naturalny (tak jak wypadanie włosów na głowie) i dopóki codziennie tracisz nie więcej niż 2 – 3 włoski, nie powinnaś panikować. Zdarza się jednak, że rzęsy sypią się całymi kępkami. Taka sytuacja może niepokoić i warto przedsięwziąć odpowiednie środki (dokładniej o tym za chwilę), a jeśli domowe sposoby nie pomagają – udać się do lekarza.

Do najczęstszych przyczyn wypadania rzęs zaliczamy:

  • nieodpowiednie, zbyt silne kosmetyki,
  • uszkodzenia mechaniczne wywołane tarciem i nieodpowiednim demakijażem,
  • alergię na kosmetyki lub szkła kontaktowe,
  • infekcje powiek i mieszków włosowych,
  • dietę ubogą w wartości odżywcze,
  • zaburzenia hormonalne,
  • działanie wolnych rodników (na skutek palenia papierosów czy zanieczyszczeń powietrza).

Fotolia_49036843_Subscription_XXLStop wypadaniu! (De)makijaż przyjazny rzęsom

Po pierwsze i najważniejsze, nigdy nie kładź się spać w makijażu! To jedno z najcięższych przewinień. Rzęsy, zamiast się regenerować, muszą przez całą noc dźwigać ciężar tuszu.

Po drugie, nie maltretuj rzęs zbyt dużą ilością kosmetyków do makijażu. Nakładanie kolejnych i kolejnych warstw maskary nie działa dobrze na rzęsy. Wodoodpornego tuszu używaj tylko wtedy, gdy jest taka potrzeba – trudno go zmyć, a tarcie oczu wacikiem potęguje kruszenie i wypadanie rzęs.

Po trzecie – ograniczaj częstotliwość używania zalotki. Ten wynalazek powoduje, że włoski łamią się i wypadają.

Po czwarte – używaj odpowiedniego środka do demakijażu. Możesz używać olejków (które dzięki swojej tłustej konsystencji skutecznie usuwają makijaż) lub płynów micelarnych czy specjalnych preparatów przeznaczonych do demakijażu oczu.

Po piąte – nie trzyj oczu! Nie możesz zbyt agresywnie pocierać powiek podczas demakijażu. Nasącz wacik kosmetykiem, przyłóż do powieki i przytrzymaj kilkanaście sekund (lub dłużej). Makijaż się rozpuści i będziesz mogła usunąć go w łatwy i delikatny sposób.

pol_pl_Olej-olejek-rycynowy-plyn-doustny-30-g-5244_1Rośnijcie długie i zdrowe, czyli odpowiednia pielęgnacja rzęs

Rzęsy, tak jak Twoja skóra i włosy, potrzebują odżywienia i nawilżenia. Dostarczaj im niezbędnych witamin, a zobaczysz, jak rosną i się zagęszczają. Co możesz robić? Codziennie przed snem nakładaj na całe rzęsy i ich nasadę olej rycynowy – ten cudowny olejek sprawi, że już po kilku tygodniach stosowania Twoje rzęsy będą dłuższe i silniejsze!

Zamiast oleju rycynowego możesz używać też mieszanki oleju z oliwą z oliwek lub samej oliwy. Odpowiednie nawilżenie zapewni również najprostsza wazelina.

Dbanie o rzęsy naprawdę nie jest trudne, dlatego warto pamiętać o wymienionych wyżej zasadach, aby zachwycać i kusić głębokim spojrzeniem.

You might also like

LEAVE A COMMENT