olejowanie włosów_1

Olejowanie – niezawodny przepis na piękne włosy

Zabiegi pielęgnacyjne z użyciem olejów są coraz bardziej popularne i doceniane. Nic dziwnego! Olejowanie to doskonały sposób na odżywienie, nawilżenie i regenerację nawet najbardziej zniszczonych włosów. Wbrew pozorom metoda ta znana jest już od dawna – Hinduski i Arabki stosują ją od wieków. Na czym polega? Jak ją stosować? Jakie korzyści niesie dla włosów? Na te i inne pytania odpowiemy w poniższym artykule.

Czym jest olejowanie włosów?

Zabieg ten polega na naniesieniu oleju na suche lub wilgotne włosy oraz na skórę głowy. W zależności od indywidualnych potrzeb i upodobań, olej można nałożyć jedynie na końcówki lub od połowy długości włosów. Następnie głowę owija się ręcznikiem. Olej powinien pozostać na włosach przez minimum 60 minut, jednak najlepsze rezultaty osiąga się wtedy, gdy zabieg trwa co najmniej 3 godziny. Na koniec włosy należy umyć szamponem niezawierającym silikonów i nałożyć odżywkę.

olejowanie_2Jakich olejów używać?

Natura oferuje całą gamę olejów, które sprzyjają włosom. Warto wypróbować różne warianty, aby wybrać najkorzystniejszy dla siebie. Wybierać można między innymi z następujących opcji:

  • olej kokosowy – najlepiej sprawdza się w regenerowaniu suchych włosów i zniszczonych końcówek;
  • olej rycynowy – zapobiega rozdwajaniu się końcówek, wzmacnia włosy, niweluje łupież;
  • oliwa z oliwek – intensywnie nawilża przesuszone kosmyki;
  • olej ze słodkich migdałów – nawilża i nadaje blasku suchym i matowym włosom.

olejowanie włosówEfekty olejowania włosów

Pozytywne rezultaty zabiegu można zaobserwować już po pierwszym razie, jednak najlepsze efekty uzyskuje się przy regularnym olejowaniu. Do najważniejszych korzyści zabiegu zalicza się dogłębną regenerację i odżywienie włosów, widoczne gołym okiem nawilżenie i wzmocnienie. Olejowane kosmyki stają się miękkie i błyszczące, łatwo się rozczesują. Skóra głowy zostaje ukojona, podrażnienia i stany zapalne złagodzone, zanika łupież. Przy regularnym korzystaniu z olejków, reguluje się wydzielanie sebum, włosy mniej się przetłuszczają.

Olejowanie włosów to jeden z najłatwiejszych, najbardziej naturalnych i najskuteczniejszych sposobów na piękne włosy. Warto wprowadzić go na stałe do swojej codziennej pielęgnacji.

You might also like

LEAVE A COMMENT