budzik1

Makijaż w 5 minut, czyli znowu zaspałam!

Sic! Nie wiem już sama, który raz z rzędu w tym miesiącu zaspałam do pracy. Naprawdę! Dobrze, że mam ugodowego szefa, który w takich sytuacjach po prostu pozwala, żebym została w biurze dłużej. Może dlatego, zdarza mi się to tak często? Mimo wszystko, fajnie byłoby kończyć o 16, niż po 17 – to zawsze godzina mniej czasu dla siebie.

Ostatnio mam na głowie mnóstwo spraw, które powodują, że śpię jak smok i totalnie nie mogę się wyspać. Muszę coś z tym zrobić. Plusem w minusach jest fakt, że nauczyłam się szykować do pracy w 10 minut – tyle średnio mi zajmuje wyskoczenie z łóżka, przygotowania i ruszenie z pod domu samochodem.

make-up-no-make-upJak wygląda ten schemat?

1. Wstaję, nieprzytomna, patrzę na zegarek i krzyczę/jestem załamana

2. Biegnę do kuchni i nastawiam wodę na kawę, przygotowuję sobie napar w termosie.

3. W łazience robię błyskawiczny makijaż – mój ukochany podkład Stay Matte Rimmela, który nigdy mnie nie zawodzi! Możecie dostać go m.in tutaj -> http://esentire.pl/pl/c/Podklady/580 (na chodzenie po sklepach tez nie mam czasu, więc zazwyczaj wybieram sklepy internetowe). Później tusz do rzęs, czesanie włosów, dezodorant, perfumy.

4. Zalewam kawę w termosie.

5. Ubieram się.

6. Biorę kawę i wychodzę 🙂

 

Śniadanie zazwyczaj jem w pracy – to, poza problemami z szefem, kolejny problem – wiadomo, że jest to niezdrowe i szkodzi figurze.

Generalnie, zastanawiam się, czy nie warto byłoby iść do lekarza. Dbam o higieniczny sen, wietrzę pokój przed zaśnięciem, staram się spać minimum 6-7 godzin, ale jestem chronicznie niewyspana. I nie budzi mnie dźwięk budzika, z czym kiedyś w ogóle nie miałam problemu. Może wieczorne bieganie odmieniło by ten stan? Wiadomo, że ruch wpływa na głębokość snu, a do tego dodaje energii. Ale to w planach, w tej chwili nie mam czasu 😉

 

Miałyście kiedyś sytuacje, że nagle zaczynacie zasypiać do pracy?

Czy macie okresy, w których jesteście chronicznie niewyspane?

Będę wdzięczna za każdą poradę i dobre słowo 😉 !

You might also like

LEAVE A COMMENT