makijaż koreański

Lekko i subtelnie, czyli makijaż w stylu koreańskim

Upalne, słoneczne dni nie sprzyjają nakładaniu na twarz ciężkich, mocno kryjących kosmetyków. Grube warstwy fluidów i pudrów lubią spływać z twarzy, jednocześnie zatykając pory. Na ratunek przychodzi koreański styl makijażu. W tym kraju kobiety malują się subtelnie, wydobywając naturalne piękno rysów twarzy. Podpowiadamy, co zrobić, aby latem czuć się świeżo i komfortowo.

Niewidoczny makijaż – jak go wykonać

Nieskazitelna skóra Koreanek jest w dużej mierze wynikiem systematycznej, dokładnej pielęgnacji. Jednak to, że na ich buziach nie ma przebarwień ani wyprysków, nie oznacza, że nie używają one kosmetyków do makijażu. W ich przypadku klucz do sukcesu stanowi niewidoczny makijaż.

Poniżej opiszemy, jakie techniki makijażu stosują mieszkanki Korei:

  1. Pielęgnacja – jest pierwszym krokiem do wykonania nieskazitelnego makijażu. Pamiętaj o odpowiednim oczyszczaniu, złuszczaniu i nawilżaniu cery.

krem bb_makijaz koreański

  1. Podkład – Koreanki nie stosują ciężkich fluidów, podkładów i pudrów. Stawiają na kremy BB i CC, które zapewniają odpowiednie krycie, dostarczają składników odżywczych i nawilżają skórę. Nakładaj kosmetyk od środka twarzy i rozprowadzaj go ku zewnętrznej stronie, aby kontury twarzy wyglądały naturalnie.
  2. Brwi – w Korei podkreśla się ich naturalny kształt. Używając odpowiedniego kosmetyku (kredki czy mazaka) uzupełnij przerzedzone miejsca. Zaczynaj od miejsca najbliżej nosa i zakończ delikatnie za linią oka.
  3. Oczy – kosmetyki używane w Korei do makijażu oczu to eyeliner lub kredka i tusz do rzęs. Zrób cienką kreskę na górnej powiece, tuż nad linia rzęs, zaczynając od wewnętrznego kącika lub środka oka, a potem wytuszuj dokładnie rzęsy.makijaż koranski_usta
  4. Rozświetlanie – użyj rozświetlacza na kościach policzkowych, nosie i czole a także w kącikach oczu i tuż pod dolną linią rzęs. Są to miejsca, które naturalnie odbijają światło. Pamiętaj, aby zachować umiar.
  5. Usta – Koreanki uwielbiają farbki do ust. Jaskrawy kolor będzie kontrastować z zadbaną cerą i podkreślać jej blask. Jeśli nie lubisz zbyt wyrazistych kolorów, możesz nanieść barwnik na środek ust i delikatnie go rozetrzeć.

Jak widać, makijaż w stylu koreańskim można uzyskać za pomocą kilku prostych kroków. Nie obciąża on twarzy, dlatego jest idealny na ciepłe, letnie dni.

You might also like

LEAVE A COMMENT