kapiel

Kąpiel dla urody, czyli jakie właściwości mają kąpiele?

Obecnie rezygnujemy z długich kąpieli w wodzie. Wolimy wziąć szybki prysznic i od razu zabrać się do pracy. Czasem warto jednak przygotować sobie właśnie taką kąpiel w wannie. Potraktujmy to jako chwilę przyjemności, na którą zasługuje przecież każdy z nas.

Aby taka kąpiel w wannie była dla nas naprawdę przyjemna, warto dodać do niej jakąś sól do kąpieli. Na szczęście tego typu preparatów jest mnóstwo. Wybierzmy więc jakiś o przyjemnym, aromatycznym zapachu. Następnie dodajmy go do wanny z gorącą wodą. A jeśli chcemy przy okazji zadbać o swój wygląd, możemy zamienić zwykły płyn na sól z morza martwego. Wspaniale oczyści ona skórę i przygotuje ją do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Podczas takiej kąpieli możemy również ustawić wokół wanny aromatyczne świeczki. Włączmy sobie jakąś muzykę i relaksujmy się w wodze. Dzięki temu na pewno poczujemy się odprężeni i wypoczęci.

A gdy już wyjdziemy z wanny, wykorzystajmy swoje naturalne kosmetyki. W końcu skóra po takiej kąpieli lepiej wchłonie wszystkie substancje z preparatów. Dlatego jest to najlepszy moment na zastosowanie balsamów nawilżających lub kremów odżywiających do ciała i twarzy. Możemy je nakładać, wykonując przy tym delikatny masaż skóry. Dzięki temu ciało jeszcze lepiej wchłonie wszystkie, cenne substancje danych kosmetyków.

You might also like

LEAVE A COMMENT