naturalna_pielegnacja_skory

Jak pielęgnować urodę w domu?

Żeby wyglądać pięknie nie musisz spędzać długich godzin w gabinecie kosmetyczki albo SPA. Wystarczy, że w codziennej pielęgnacji wdrożysz kilka kroków, które będą regularnie powtarzane. Wiadomym jest, że najlepsze efekty uzyskuje się właśnie dzięki systematyczności, dlatego też tak ważne jest, żeby konkretne zabiegi nie były zarzucane po jednej czy dwóch próbach, ale kontynuowane przynajmniej do zauważania pierwszych efektów.

W domowej pielęgnacji najlepiej jest wykorzystać kosmetyki naturalne, półprodukty kosmetyczne owszem również są dobre, ale nie wszystkie kobiety mają wystarczającą wiedzę i doświadczenie, żeby je poprawnie stosować.

Pielęgnacje dobrze jest rozpoczynać od podstaw, czyli od mycia ciała i włosów. Mycie to powinno być przeprowadzane specyfikami z jak najmniejsza ilością sztucznych, drażniących detergentów. Im ich mniej, tym nasza skóra jest zdrowsza. Jeśli już oczyścimy ją we właściwy sposób, kolejnym krokiem powinno być złuszczanie.

Bardzo wiele kobiet bagatelizuje ten etap i dziwi się, że ich skóra jest pogrubiona i szara, niestety bez właściwego złuszczania nawet kosmetyki naturalne nie są w stanie odpowiednio działać, bo nie docierają do tej warstwy skóry, która może przyjąć dobroczynne składniki. Jeśli ją złuszczymy, czas na naturalne nawilżanie, które z powodzeniem możemy przeprowadzić sokiem z ogórka czy mocznikiem.

You might also like

LEAVE A COMMENT