pielgnacja-szyi-i-dekoltu-domowe-sposoby-na-modo-wygldajc-skr-870x400

Jak dbać o skórę szyi oraz dekoltu?

Podczas codziennej pielęgnacji dużo uwagi poświęcamy skórze twarzy – dbamy o to, by była nawilżona, jędrna i napięta. Co jednak ze skórą szyi i dekoltu? Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że ze względu na naturalnie niską zawartość kolagenu, miejsca te starzeją się znacznie szybciej niż twarz. To właśnie skóra dekoltu, jeżeli nie jest odpowiednio pielęgnowana, jako pierwsza staje się wiotka, przesuszona i pokryta nieestetycznymi zmarszczkami. Całe szczęście, aby uniknąć czarnego scenariusza, do codziennej pielęgnacji wystarczy wprowadzić kilka nieskomplikowanych kroków.

oczyszczanie-skóryOczyszczanie – wieczorem, usuwając makijaż i zanieczyszczenia z twarzy, nie zapominajmy o szyi i dekolcie! Do oczyszczania skóry w tych miejscach możemy używać tych samych kosmetyków, co do twarzy – może to być mleczko, żel do mycia, pianka lub płyn micelarny. Po użyciu produktu oczyszczającego zastosujmy tonik (ten sam, którego używamy do cery), który przywróci skórze prawidłowe pH.

Nawilżanie – na oczyszczoną i stonizowaną skórę nakładamy serum lub krem nawilżający. Ponownie możemy sięgnąć po ten sam kosmetyk, którego używamy do twarzy bądź wybrać produkt stworzony z myślą o szyi i dekolcie. Nakładając krem lub serum, wystrzegajmy się bardzo popularnego błędu, polegającego na rozprowadzaniu produktu od góry do dołu. W przypadku szyi i dekoltu kierunek oraz sposób aplikacji są tak samo ważne, jak kosmetyki, których używamy. Ruchy naszych rąk powinny zawsze zmierzać od dołu do góry, czyli w kierunku twarzy – tylko w ten sposób wspomagamy naszą skórę w nierównej walce z grawitacją.

Złuszczanie – raz lub dwa razy w tygodniu na skórze szyi i dekoltu warto wykonać delikatny peeling. Możemy sięgnąć po łagodny kosmetyk do twarzy (peeling enzymatyczny lub drobnoziarnisty) lub wykonać go samodzielnie, mieszając żel do mycia twarzy z łyżką soli. Unikajmy stosowania peelingów gruboziarnistych, przeznaczonych do ciała – mogą one podrażnić delikatną i cienką skórę szyi oraz dekoltu.

skóra-szyiPrawidłowa postawa – garbienie się jest szkodliwe nie tylko dla naszych pleców! Sprzyja ono także powstawaniu głębokich poziomych zmarszczek i bruzd na szyi i dekolcie. Starajmy się dbać o to, by nasz kręgosłup był zawsze wyprostowany, brzuch wciągnięty, a głowa lekko uniesiona.

Kompres – aby zapewnić skórze dogłębne odżywienie, raz w tygodniu możemy pokusić się o wykonanie kompresu z oliwy z oliwek. Wystarczy delikatnie zamoczyć gazę w ciepłej (ale nie gorącej!) oliwie, obłożyć szyję powstałym kompresem i owinąć ją suchym ręcznikiem. 30-minutowy zabieg wystarczy, by skóra stała się nawilżona, odżywiona i wyraźnie odmłodzona!

 

You might also like

LEAVE A COMMENT