etykiety

Etykiety i certyfikaty, czyli jak wybierać kosmetyki naturalne?

Kosmetyki mają stały kontakt z ciałem, wnikają w nie i powinny, przynajmniej teoretycznie, wspomagać regenerację niektórych tkanek i chronić je przed uszkodzeniami. Między innymi z tego powodu osoby dbające o własny wygląd i zdrowie wybierają kosmetyki naturalne.

Niestety często są to kosmetyki naturalne jedynie z nazwy, bo producenci licząc na lenistwo klientów, stwarzają jedynie pozory naturalności. Jak w takim razie zyskać pewność, że wybrany specyfik rzeczywiście stworzono na bazie naturalnych składników? Należy sprawdzić skład (wnikliwie studiując etykietę) i ewentualne certyfikaty.

Etykiety
Z etykiety dowiesz się, czy składniki rzeczywiście pozyskano z naturalnych produktów. Jeśli dostrzeżesz wśród nich silikony, oleje mineralne, perfumy lub parafinę oznacza to, że wybrany szampon lub krem z naturalnością ma niewiele wspólnego. Zamiast silikonów i olejów mineralnych kosmetyki naturalne zawierają tłuszcze pochodzenia roślinnego, olejki eteryczne pozyskiwane z roślin czy wreszcie naturalne związki czyszczące.

Certyfikaty
Umieszczenie na opakowaniu kosmetyku słowa „naturalny”, „ekologiczny” lub przedrostka „eko” nie świadczy jeszcze o tym, że produkt spełnia wymagania dla kosmetyków tego typu. Jeśli chcesz mieć pewność, że kosmetyki są rzeczywiście dobrej jakości i nie chcesz każdorazowo wnikliwie studiować etykiety, zwróć uwagę na posiadane certyfikaty. Informacje o nich producenci umieszczają na etykietach.

You might also like

LEAVE A COMMENT