weekend1_drogie_akcje_5987444

Czy warto inwestować w drogie kosmetyki?

Pieniądze to temat, który zawsze budzi wiele kontrowersji. Czy warto inwestować w drogie meble, kosmetyki, ubrania, wakacje, żywność? Chyba tylko co do ostatniego nie mamy wątpliwości, jeśli oczywiście mówimy o zdrowym jedzeniu, a nie luksusowych alkoholach. Czy warto inwestować w drogie kosmetyki? Czym różnią się od tych tańszych?

Zacznij od drugiej strony: Zdobądź wiedzę

Możemy dyskutować, że krem za 30 zł nie różni się niczym od kremu za 300zł. Ale jeśli nie przetestowałyśmy obu i nie znamy się na składach i składnikach dermatologicznych, jest to dyskusja prowadząca donikąd. Dlatego zanim zaczniesz opowiadać się za którąś ze stron, zdobywaj wiedzę na temat składników kosmetyków, aby móc porównywać składy i po prostu wiedzieć, kiedy to jakość, a kiedy wyłącznie marża marki.

Wszystko zależy od potrzeb

Nastolatka nie musi kupować najlepszych kremów do twarzy. Wystarczy jej delikatne nawilżanie i dokładne oczyszczanie skóry, która ma problem z burzą hormonalną. Takie kosmetyki nie muszą być najdroższe, byleby spełniały swoje zadanie. Kiedy jednak mamy problem z cerą i pojawiają się nam pierwsze zmarszczki, a wybieramy w sklepach najtańsze kremy nawilżające, to nie mamy co oczekiwać, że rzeczywiście nam pomogą.

 

kosmetykiDostosuj budżet do potrzeb

Wiele kobiet, zarówno w szafie jak i w kosmetykach uważa, że lepiej mieć mniej, ale lepszej jakości. I jest w tym dużo prawdy. Wiele z nas ma szafy przepełnione rzeczami złej jakości i dawno znoszonymi, a kiedy szykujemy się do wyjścia, nie mamy się w co ubrać. Podobnie z kosmetykami – posiadamy wiele kremów, perfum, kolorówek, które tak naprawdę nie działają – są mazidłami, które nie dają efektów. Lepiej kupić jeden porządny krem, który rzeczywiście porządnie nawilży nam cerę lub rozwiąże problemy ze skórą atopową, niż 5 najtańszych, które nie mają żadnego zastosowania.

 

Podpowiedź: Kupujesz krem na dzień i na noc? Wybierz droższe serum na noc, kiedy skóra się regeneruje, a na dzień wybierz tańszy krem z filtrem słonecznym. Zobaczysz różnicę!

 

Podsumowując: Kosmetyki nie muszą być najdroższe. Ważne, żeby spełniały swoje zadanie. W innym przypadku jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Kupiłaś krem, a po 2 tygodniach od stosowania nadal Twoja skóra jest sucha? Dobierz inny specyfik, lepszy, innego producenta. Poszerz swoją wiedzę, sprawdź wybór. Próbowałaś wszystkiego? Zgłoś się do dermatologa, może to objaw choroby. Dbaj o siebie, najlepiej jak potrafisz i wybieraj rozwiązania, które po prostu Ci służą.

You might also like

LEAVE A COMMENT