kubki

10 pomysłów na prezent dla Babci i Dziadka

Poszukiwanie prezentów dla Babci i Dziadka jest niezwykłą przyjemnością. Mają to być podarunki od naszych dzieci, przepełnione miłością, pokazujące, że wnuki o nich pamiętają. Pewnie wielu z Was właśnie stoi przed wyborem odpowiedniego prezentu. A niektórzy nadal nie wiedzą co kupić. To właśnie dla nich przygotowaliśmy dzisiejszy artykuł zawierający 10 inspiracji.

10 najciekawszych i sprawdzonych pomysłów na prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka:

  1. Witaminy dla seniorów

dziadkowie2Suplementy witaminowe to idealny pomysł na prezent dla seniorów. Osoby starsze często borykają się z niedożywieniem. Nie mają apetytu, więc nie dostarczają do organizmu wszystkich cennych witamin i minerałów. Tabletki witaminowe lub płyny do picia stworzone stricte dla seniorów to nie tylko miły podarunek, ale również troska o ich zdrowie. A o czym najczęściej marzą osoby w podeszłym wieku? Właśnie o zdrowiu!

  1. Prozdrowotne produkty spożywcze

Każda Babcia i każdy Dziadek z pewnością ucieszą się z naturalnego, smacznego i zdrowego miodu, zestawu powideł lub ekologicznych soków. Większość seniorów największą przyjemność widzi właśnie w jedzeniu. Ponadto jest to łatwo dostępny prezent, który możemy kupić w zasadzie w każdym sklepie.

  1. Maści rozgrzewające i lecznicze

Każdemu seniorowi przyda się skuteczna maść lecznicza lub rozgrzewająca. Tego typu preparaty można kupić w każdej aptece. Zazwyczaj kosztują około 30 złotych. Nie należą do produktów, bez których nie można żyć, ale znacząco poprawiają samopoczucie i codzienne funkcjonowanie. Niestety, ze względu na niską emeryturę, wielu seniorów rezygnuje ze stosowania tego typu produktów. Więc dlaczego by im ich nie sprezentować?

  1. Prezenty ze zdjęciami wnucząt

sennik_wnuczekKubeczki, książki fotograficzne, breloczki, albumy i fotoksiążki ze  zdjęciami wnucząt to wartościowy, bardzo sentymentalny prezent. Nie znam żadnego Dziadka ani Babci, którzy otwierając pudełko z takim podarunkiem, nie poczuliby się wyjątkowo szczęśliwi lub wzruszeni.

  1. Ciśnieniomierz

Ciśnieniomierz to kolejny prezent z dziedziny prezentów dbających o zdrowie naszych najbliższych. Porządny ciśnieniomierz to wydatek, który warto zdjąć z barków osoby żyjącej tylko z emerytury. Poza tym to porządny, wartościowy prezent, wiec jeśli akurat szukamy tego typu produktu, to warto ten pomysł wykorzystać.

  1. Termofor lub poduszka rozgrzewająca

Termofor i poduszka rozgrzewająca to produkty, które powinny znaleźć się w każdym domu, ale nie zawsze tak jest. Przydają się szczególnie osobom starszym, które często narzekają na korzonki, bóle pleców, mięśni i stawów.

  1. Interesująca książka

Większość seniorów lubi czytać i lekturom oddaje się bez reszty. Chociażby po to, by zagospodarować jakoś swój wolny czas. Książka ngozdzik-i-bombonierka-od-pracodawcy-na-dzien-kobietie jest wyjątkowo wyszukanym prezentem dla seniora, ale na pewno zawsze sprawdzonym.

  1. Czekoladki

Kto z nas nie lubi łakoci? Babcie i Dziadkowie również kochają słodkie smaki. Doskonałym pomysłem na prezent jest coś słodkiego, najlepiej elegancka bombonierka. Oczywiście nie musimy podążać utartą ścieżką i sięgać po pralinki z hipermarketu. Możemy samodzielnie skomponować bombonierkę dla seniora, wybierając konkretne smaki czekoladek lub tworząc z nich napis z głębszym przesłaniem. W galeriach handlowych jest wiele sklepów, w których można stworzyć i kupić taką wyjątkową bombonierkę.

  1. Kwiaty lub krawat

Dziadek, który zawsze lubi elegancko wyglądać, ucieszy się z krawata lub gustownych pantofli. Natomiast babcia, jak na każdą kobietę przystało, będzie szczęśliwa, jeśli dostanie bukiet pięknych kwiatów.

  1. Uśmiech wnuka!

Każdy z powyższych prezentów warto wzbogacić o kolejny, chyba najbardziej wartościowy prezent, czyli uśmiech wnuka. Możemy dodatkowo nauczyć go jakiejś prostej piosenki lub krótkiego wierszyka, który wyrecytuje specjalnie dla dziadków. Taki prezent na pewno pozostanie na długo w ich pamięci.

You might also like

LEAVE A COMMENT